Supreme

Historia marki SUPREME

Początki SUPREME sięgają pierwszej połowy lat 90. ubiegłego wieku. Jej założyciel, James Jebbia, w latach 80. zdobył doświadczenie w branży odzieżowej, najpierw pracując w sklepie, a później prowadząc własny butik z nietuzinkowymi markami, takimi jak na przykład słynna Stussy. Ważą datą w karierze twórcy SUPREME jest rok 1991, bo właśnie wtedy James otworzył pierwszy w Nowym Jorku sklep Stussy. Znajomość z założycielem tej marki, Shawnem Stussy, artystą, którego uznano za pioniera subkultury skate i stylu streetwear, zainspirowała Jamesa do założenia własnej marki i otwarcia skateshopu.

Choć James Jebbia sam nigdy nie jeździł na desce, interesowały go oryginalne grafiki o tematyce skate, robił na nim wrażenie także buntowniczy styl życia młodych ludzi jeżdżących na desce. Zauważył też, że na rynku jest nisza i brakuje na nim ubrań wysokiej jakości dla skaterów i właśnie dlatego postanowił stworzyć odzież i akcesoria, które będą imponowały swoją klasą, a także wyróżnią się nietuzinkowym designem. Co ważne, pragnieniem twórcy SUPREME było tworzenie projektów dla dość wąskiego grona odbiorców, nie marzył on produkcji ubrań i dodatków dla mas. Warto też zaznaczyć, że atmosfera panująca w latach 90. w SoHo, czyli dzielnicy Nowego Jorku, w której powstał pierwszy SUPREME sklep, do dziś napędza projekty marki. Chcesz być cool? Noś SUPREME! Może nie jest to jedyna droga do zrealizowania tego pragnienia, ale z pewnością zaprowadzi Cię we właściwym kierunku.

Marka SUPREME – to, co noszą gwiazdy

SUPREME to nie jest zwykła marka streetwearowa, choć, szczerze mówiąc, przymiotnik ten w ogóle nie pasuje do marek tego rodzaju. W każdym razie SUPREME ma swoich fanatycznych wyznawców, którzy nie wyobrażają sobie życia bez ubrań i akcesoriów sygnowanych jej logo. Trzeba wiedzieć, że marka SUPREME fascynuje zarówno osoby identyfikujące się z kulturą skate, jak i kolekcjonerów, którzy mają z nią niewiele wspólnego. Trzeba przyznać, że design projektów SUPREME w wyjątkowo bezpretensjonalny sposób łączy streetwear z High Fashion, a także ze sztuką. Nic dziwnego, że specyficzny vibe marki pokochały również gwiazdy. Które z nich noszą ubrania i akcesoria SUPREME? Lista jest długa! Warto tu wymienić choćby Kate Moss, Lady Gagę, Mike’a Tysona, Kanye West’a czy Victorię Beckham.

Największe kolaboracje z innymi markami

Marka SUPREME jest znana ze współpracy z różnymi brandami oraz artystami. W 2014 roku rozpoczęła się kolaboracja SUPREME z Nike – porozumienie dotyczyło wówczas projektu butów Air Foamposite. Sensacją było niewątpliwie połączenie sił SUPREME z Nike Air Jordan. Dużym zainteresowaniem klienteli cieszyła się też kolaboracja z Bape, Vans, The North Face, Champion, Timberland oraz Lacoste. Co ciekawe, SUPREME ma na swoim koncie także współpracę ze znanym producentem zapalniczek Zippo. Z nowojorską marką owocne porozumienie zawarł także Wilson, czyli producent sprzętu sportowego. Należy tu wymienić jeszcze markę Rimowa, kojarzoną głównie ze stylowymi walizkami. Artyści, którzy zdecydowali się na współpracę z SUPREME, to między innymi David Lynch, Damien Hirst i Rammellzee. Warto pamiętać, że w 2020 roku marka SUPREME została wykupiona przez AF Corporation za 2,2 miliardy dolarów! To przedsiębiorstwo jest również właścicielem marek takich jak Vans, The North Face, Lee i Wrangler.

Asortyment marki SUPREME

Jednym z najpopularniejszych produktów marki, której dość proste logo jest rozpoznawalne na całym świecie, są koszulki. Kolekcjonerzy i fani rasowych streetwearowych ubrań poszukują zarówno modeli o minimalistycznym designie, jak i projektów z autorskimi grafikami. Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z marką SUPREME, to zamówienie jednej z jej koszulek to świetna decyzja. Możesz jednak wybrać którąś z unikalnych bluz, dzięki którym streetwearowe stylizacje prezentują się zdecydowanie bardziej intrygująco. W końcu bluzy SUPREME to projekty jednej z najgorętszej marki na rynku! Trzeba przyznać, że bluzy i koszulki SUPREME należą do najbardziej rozchwytywanych produktów marki, ale nie zapominaj o akcesoriach, sprzedających się równie dobrze. Wśród nich znajdziesz czapki SUPREME, a także bieliznę, ręczniki, a nawet karty do gry. Wkręć się w klimat SUPREME, robiąc zakupy w naszym sklepie. Zdobycie oryginalnych produktów tej marki może nie być łatwe, jednak z nami to nie żaden problem!

Wczytywanie...
  • Brak produktów w koszyku.