CDG

Historia marki CDG

Historia tej japońskiej marki sięga końca lat 60. ubiegłego wieku. Założycielką CDG jest Rei Kawakubo, czyli postać, która na dobre wpisała się w historię światowej mody, głównie dlatego, że tworząc swoje projekty, nigdy nie godzi się na żadne kompromisy. Pierwszy butik marki został otworzony w 1975 r. w Japonii, a kilka lat później, w 1981 r. Rei swoją niezwykłą wizję zaprezentowała w Paryżu. Zwrócono uwagę na awangardowe fasony i ciemną paletę kolorów, która stała się charakterystyczna dla CDG, choć ten, kto woli kolorowe ubrania, również znajdzie coś dla siebie w ofercie marki.

Wiele projektów tworzonych pod szyldem CDG można uznać za dzieła sztuki, a to, że niektórzy mają wątpliwości co do tego, czy znajdzie się osoba, która będzie je nosić, jest dla Rei największym komplementem. Komu pomysły Rei wydają się zbyt awangardowe, ten musi przyznać, że linia CDG Play jest bardziej przystępna dla fanów mody stroniących od eksperymentów ze swoim wizerunkiem. Warto dodać, że powstanie tej linii w 2002 roku było dla marki jednym z przełomowych wydarzeń. Na sukcesie CDG Play zaważyły dostępność i zorientowanie na odbiorcę szukającego nietuzinkowych ubrań i akcesoriów sprawdzających się w codziennych stylizacjach.

Zastanawiasz się, co oznacza nazwa tej marki? Litery CDG to skrót od słów Comme des Garcons, które z francuskiego można przetłumaczyć „jak chłopcy” lub „jak chłopaki”. Przez wiele lat nikt nie wiedział, skąd wziął się pomysł na właśnie na taką nazwę, jednak pojawił się pewien trop. Całkiem niedawno dociekliwi internauci odkryli, że inspiracją dla założycielki CDG mogła być piosenka Françoise Hardy „Tous les garçons et les filles”. Aby przekonać się, czy skojarzenia są trafne, Calum Gordon razem z Highsobiety wystosował zapytanie do rzeczników prasowych marki, którzy przyznali, że internauci mają rację.

Polski wkład w powstanie logo marki CDG

Kto interesuje się marką Comme des Garcons, ten powinien wiedzieć, że logo dla Comme des Garcons Play stworzył polski artysta Filip Pągowski. W 2000 r. przygotował on wzory, które wykorzystano w głównej kolekcji marki, a w 2002 r. artysta opracował dla CDG Play słynne logo przedstawiające czerwone serce z czarnymi oczami. Logo zostało nieco zmodyfikowane w 2006 r., natomiast kilka lat później Pągowski zaczął opracowywać nadruki oraz wzory dla linii BLACK. Co ciekawe, artysta nawiązał kontakt z Rei już na początku lat 80., a ich znajomość, owocna w ciekawą współpracę, przetrwała całe dekady.

Asortyment marki CDG

Asortyment marki jest zróżnicowany i każdy, kto lubi wyrażać swoją osobowość poprzez strój, znajdzie w nim coś dla siebie. Ubrania na każdą porę roku, a także obuwie i akcesoria CDG mogą zupełnie odmienić Twój image, ale jeśli chcesz tylko nieco podkręcić swoje stylizacje, również bez problemu wyszukasz coś ofercie tej marki. Jednym ze sztandarowych projektów CDG są koszulki Comme des Garcons. Możesz postawić na te z dużym czerwonym sercem widocznym z daleka, ale możesz też wybrać T-shirt z dyskretniejszym logo. Znajdź projekt CDG, który najlepiej podkreśli Twój charakter. Sprawdź też ofertę marki Supreme, która jest legendą streetwearu!

Wczytywanie...
  • Brak produktów w koszyku.