Balenciaga

Krótka historia marki BALENCIAGA

BALENCIAGA to luksusowa marka o długiej tradycji. Została założona ponad 100 lat temu – w 1919 roku, a jej twórcą był Cristóbal Balenciaga. Pierwsze butiki tej hiszpańskiej marki powstały w Madrycie i Barcelonie. W drugiej połowie lat 30. projektant postanowił przenieść się do Francji, a dokładnie do stolicy światowej mody, czyli Paryża. Po wojnie dom mody BALENCIAGA cieszył się renomą w branży, a jego wysoka pozycja została zachowana aż do lat 60. w których przyszedł kryzys. W 1972 roku założyciel marki zmarł, a firma zaczęła podupadać.

Na przywrócenie swojej pozycji w branży modowej BALENCIAGA musiała poczekać aż ćwierć wieku. W 1997 roku swoje wsparcie dał jej młody i niezwykle utalentowany Nicolas Ghesquière. To właśnie on zaproponował, aby projekty marki były bardziej awangardowe i nawiązywały do klimatu science-fiction i stylu militarnego. W 2013 roku dyrektorem kreatywnym marki BALENCIAGA został Alexander Wang, który wykazywał upodobanie do minimalizmu, ponadto od początku swoich rządów w firmie postanowił czerpać inspiracje z mody streetwearowej. Jego następca to Gruzin, Demna Gvasalia, do teraz sprawujący rządy w firmie.

Największe światowe gwiazdy w ubraniach marki BALENCIAGA

Marka może poszczycić się tym, że jej projekty upatrzyło sobie wiele gwiazd światowego formatu. Do ślubu w sukience stworzonej przez BALENCIAGA poszła Nicole Kidman, zresztą na podobny pomysł wpadła Salma Hayek. Nicole Kidman pojawiła się także jako modelka na pokazach mody tej marki. Wśród innych gwiazd, które wystąpiły w roli modelek prezentujących kolekcje BALENCIAGA znalazły się także między innymi Dua Lipa i Kim Kardashian. Do klientek marki należą Kate Moss, Isabelle Huppert, Sienna Miller, Bella Hadid, Gwyneth Paltrow i Jennifer Connelly. Wśród fanów marki znalazł się Justin Bieber i Kanye West, który swojego czasu szczególnie upodobał sobie bluzy BALENCIAGA.

Kolaboracje marki BALENCIAGA z innymi markami

BALENCIAGA ma na swoim koncie liczne projekty, nad którymi współpracowała z innymi markami. W 2021 roku doszło do sensacyjnej wręcz współpracy BALENCIAGA z GUCCI. Głośno było także o kolaboracji marki z adidas. Niemałe zaskoczenie wywołało połączenie sił hiszpańskiej marki i Crocs, do którego doszło w 2022 roku. Marka ma na swoim koncie również burzliwą współpracę z Kanye Westem, warto też pamiętać o jej kolaboracji z GAP oraz Supreme.

Asortyment marki BALENCIAGA

Niegdyś marka kojarzyła się przede wszystkim z Haute Couture, jednak od pewnego czasu BALENCIAGA tworzy rozmaite projekty, w tym bluzy, które doskonale sprawdzają się w codziennych stylizacjach. Oprócz ultranowoczesnych ubrań, w tym płaszczy, kurtek i sukienek, marka proponuje także ubrania wyglądające mniej awangardowo. Sprawdź, dlaczego BALENCIAGA z powodzeniem projektuje bluzy wpisujące się w gust miłośników streetwearu. Podkreśl swoją indywidualność, stawiając na unikalny design w przystępnym wydaniu. BALENCIAGA i bluzy męskie z jej logo to jedne z tych projektów, które udowadniają, że współczesna moda high fashion nie może być obojętna na realne potrzeby swoich odbiorców!

Wczytywanie...
  • Brak produktów w koszyku.